نوسان قیمت پروفیل در طی فرآیند های تخصصی

مجموعه آهن آلات شهر آهن با بهره گیری از کارشناسان متخصص خود همواره نوسان قیمت پروفیل در طی فرآیندهای تخصصی را بررسی می کند. با وجود چنین بررسی هایی پیش بینی روند قیمت پروفیل آسان تر می شود و افراد به طور سنجیده تری اقدام به خرید می کنند.

برخی از مهم ترین فرآیند های تخصصی که بر قیمت پروفیل تاثیر مستقیم دارند شامل: آبکاری، جوشکاری و خمکاری است. به طور مثال مقاطع فولادی از جمله انواع پروفیل برای جلوگیری از زنگ زدگی به دو روش گالوانیزاسیون و نیکل کروم، آبکاری می شوند. این لایه ها که بر روی ورق کشیده می شوند مانع از واکنش لایه سطحی ورق با اکسیژن هوا می شوند و جلوی اکسید شدن را می گیرند.

گالوانیزاسیون فرآیندی است که در طی آن لایه ای از  فلز روی بر سطح مقاطع قرار می گیرد. از آن جا که روی فلزی ارزان است و عمل گالوانیزه کردن نیز هزینه زیادی ندارد، از این رو گالوانیزه کردن پروفیل تاثیر زیادی بر روی قیمت آن ندارد. معمولا پروفیل های گالوانیزه دارای مصارف صنعتی هستند. در مقابل روکش نیکل و کروم دارای زیبایی و درخشندگی است و علاوه بر اینکه مقاومت پروفیل را در برابر رطوبت، سایش و زنگ زدگی افزایش می دهد، سطحی بسیار صاف، براق، زیبا و مقاوم به آن می بخشد. نیکل و کروم هر دو فلزاتی گران هستند از این روز فلزاتی که به این روش آبکاری می شوند قیمت بالایی دارند.

 

قیمت پروفیل سبک

پروفیل های سبک نسبت به پروفیل های سنگین از ورق هایی با ضخامت کمتری تشکیل می شوند. این ورق ها با نورد سرد تولید می شوند و ضخامت آن ها بین 0.4 تا 1.5 میلی متر است.

پروفیل های سبک اغلب به صورت شاخه ای به فروش می رسند زیرا دارای قیمتی ارزان تر و مقرون به صرفه تری هستند، اما خرید کیلویی آن نسبت به پروفیل سنگین ممکن است برای مشتریان گران باشد. استفاده از پروفیل های سبک (مبلی) از دکوراسیون منزل تا مصارف صنعتی را شامل می شود و بسیار گسترده است. عوامل متعددی بر روی پروفیل های سبک تاثیرگذار است از جمله این عوامل می توان به فرآیند های تخصصی مانند برشکاری، جوشکاری و ... اشاره کرد.

از عوامل دیگر می توان به قیمت مواد اولیه، برند و کارخانه سازنده، ضخامت، ابعاد، نرخ ارز، عوامل اقتصادی و سیاسی و ... اشاره کرد.  شهرآهن از معتبر ترین سایت ها برای استعلام قیمت به روز انواع پروفیل محسوب می شود. برای خرید این محصول می توانید از طریق مجموعه شهر آهن به عنوان یکی از مطرح ترین عرضه کنندگان پروفیل سبک در کشور، اقدام نمایید.

نوسان قیمت پروفیل در طی فرآیند های تخصصی

فرآیند های تخصصی تاثیرگذار بر نوسان قیمت پروفیل سبک

علاوه بر آبکاری، چند فرآیند دیگر نیز بر قیمت پروفیل های سبک تاثیرگذارند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • برشکاری

مقاطع فولادی معمولا با طول 6 متر بریده می شوند که این طول برای استفاده در همه جا مناسب نیست و لازم است که به روش برشکاری به پروفیل های سبک تبدیل شوند. پروفیل های سبک با سه روش و با استفاده از اره دیسکی، اره نواری و اره آتشی برشکاری می شوند.

مقاطعی که با اره نواری بریده می شوند شکلی زاویه دار دارند و می توان از آنها برای تولید پروفیل های سبک در حجم و تعداد بالا استفاده کرد.

برشی که با استفاده از اره دیسکی ایجاد شود، لبه و پلیسه ندارد و یکی از بی نقص ترین برش ها به حساب می آید. اره های آتشی به نسبت دو نوع قبلی دقت کمتری دارند و سطح بریده شده توسط آن ها ممکن است نامنظمی و پلیسه داشته باشد. به صورت کلی فرآیند برشکاری تاثیر چندانی بر قیمت پروفیل ندارد، اما بدیهی است که هر چه تعداد قطعات بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر است زیرا قیمت برش ها بر اساس تعداد شاخه ها حساب می شود.

نوسان قیمت پروفیل در طی فرآیند های تخصصی

  • جوشکاری

در جوشکاری پروفیل های سبک از سه نوع جوش با عنوان های جوش برق، TIG و MIG استفاده می شود. پروفیل هایی با ضخامت کمتر از 0.9 قابلیت جوشکاری با جوش برق را ندارد. در عوض جوش MIG برای هر نوع ضخامتی قابل استفاده است. جوشکاری TIG از حرفه ای ترین انواع جوش محسوب می شود که قیمت بالایی دارد و انجام آن به مهارت بالایی نیاز دارد.

  • خم کاری

خم کاری نیز از دیگر فرآیند هایی است که کیفیت آن به عواملی مانند: تجهیزات خم، زاویه خم و کشش پذیری بستگی دارد. ابزاری که برای خم کاری استفاده می شوند باعث می شوند تا کشش پذیری و انعطاف ورق ها تحت تاثیر قرار گیرد. هزینه های خم کاری نیز بسته به تعداد و شاخه های پروفیل سبک محاسبه می شود.

مجموعه شهر آهن با کادری متخصص همواره نوسان قیمت میلگرد و پروفیل را بر اساس فرآیندهای تخصصی مورد بررسی قرار می دهد. برای اطلاع از قیمت لحظه ای کلیه آهن آلات می توانید به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید. علاوه بر این کارشناسان این مجموعه آماده ارائه خدمات به افراد هستند تا هر گونه سوال در این خصوص را پاسخ دهند.