نمونه قرارداد طراحی سایت

طراحی سایت یکی از خدماتی است که می توان آن را هم به صورت حضوری و هم غیرحضوری انجام داد. در واقع این حرفه جزء مشاغلی است که به شکل فریلنسری و دورکاری هم انجام می شود. اگر شما جزء یکی از متخصصین این حوزه هستید و یا به دنبال همکاری با طراحان سایت خبره و باتجربه هستید، احتمالا برای عقد قرداد و شروع همکاری نیاز به آگاهی از برخی نکات مهم دارید که در این مطلب به صورت اختصاصی این موارد را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

نمونه قرارداد طراحی سایت

برای اجرای طراحی سایت، می بایست بین طرفین رابطه (متخصص و شرکت دریافت کننده خدمات) قراردادی ثبت شود تا تمامی قوانین کار و حقوق افراد در آن ذکر شده باشد. برخی افراد از ثبت این قرارداد امتناع کرده و به صورت شفاهی مواردی را بین یکدیگر رد و بدل می کنند که البته این کار صحیح نیست. شما چه یک کارفرمای منصف باشید و چه یک نیروی کار متعهد، نیاز به عقد یک قرارداد تجاری دارید تا در حین کار و در صورت بروز مشکل تمامی جوانب کار را سنجیده باشید.

 خب تا اینجا به اهمیت وجود یک قرارداد رسمی پرداختیم. اما بسیاری از افراد نمی دانند یک قرارداد خوب و استاندارد چه نوع قراردادی است و در ثبت کردن آن چه نکاتی را می بایست در نظر داشته باشند. به طور کل می توان گفت، قراردادی استاندارد و مناسب است که هر دو طرف با میزان علمی که دارند بتوانند به خوبی محتوای آن را درک کرده و تمامی ضوابط موجود در آن را پذیرا باشند. شما می توانید در بخش های آینده با بهترین مراکز ارائه کننده خدمات در زمینه قراردادها آشنا شده و از این مجموعه ها نمونه قرارداد طراحی سایت دریافت کنید.
قرارداد طراحی سایت چیست؟

قرارداد طراحی سایت چیست؟

در تعریفی ساده می توان به سوال "قرارداد طراحی سایت چیست" پاسخ دهیم. این قرارداد شامل قوانینی است که از شروع کار تا پایان کار طرفین رابطه را ملزم می کند تا به محتوای آن پایبند بوده و به حقوق یکدیگر نیز احترام بگذارند. تا زمانی که هر دو طرف قرارداد این سند را امضا نکنند، این قوانین اعتباری نخواهند داشت. در این قرارداد تمامی حقوق مادی و معنوی نیروی کار و کارفرما ذکر می شود و هر دو طرف می توانند با تایید دیگری مواردی را به آن افزوده یا کم کنند. این قرارداد همانند دیگر قراردادهاست و محتوای آن بیشتر برای شفاف سازی کار افراد است. اینکه نیروی متخصص چه وظایف و تعهداتی در قبال کارفرمای خود دارد و برعکس. در بخش بعد موارد کلیدی که باید در این قرارداد وجود داشته باشند را به صورت یک لیست در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

موارد کلیدی قرارداد طراحی سایت چیست؟

موارد کلیدی قرارداد طراحی سایت که از آن با نام مفاد قرارداد نیز یاد می کنند، شامل نکات و قوانینی است که در این بخش با آن ها آشنا می شویم.

  • عنوان قرارداد

در این بخش از قرارداد که جزء مهم ترین بخش هاست. تمامی اطلاعات دو طرف قرارداد به طور کامل ثبت می شوند. علاوه بر ذکر مشخصات و اعلام سمت هر فرد، تاریخ دقیق طراحی سایت نیز ثبت می شود. در این بخش مشخص می شود که همکاری بین طراح سایت و کارفرما از چه تاریخی شروع می شود و در چه تاریخی به اتمام می رسد.

  • مبلغ تایید شده در قرارداد

مبلغ قرارداد براساس پارامترهای مختلفی تعیین می شود. این پارامترها در طراحی سایت عبارتند از: گستردگی پروژه، تعداد پروژه، زمان مشخص شده برای اجرای کار، پشتیبانی از سایت، توسعه دادن پروژه، استفاده از قالب های ویژه و اختصاصی، شخصی سازی کردن سایت، استفاده از برند و لوگو و موارد بسیار دیگر. همچنین شرایط و چگونگی پرداخت حقوق که به صورت ماهانه یا پروژه ای است نیز در این بخش تعیین می شود.

نمونه قرارداد طراحی سایت

  • دامنه همکاری

این بخش از قرارداد تعیین کننده خیلی چیزهاست. با مشخص کردن دامنه همکاری طراح سایت می توان به مواردی همچون زمان تحویل پروژه دست یافت. با تعیین دقیق این مورد، دریافت کننده خدمات طراحی سایت یا همان کارفرما نیز می تواند نیازها و توقعات خود را مشخص کند. به عنوان مثال یکی از انتظاراتی که کارفرمایان از طراحان سایت دارند این است که این افراد، تا مدت زمانی نامعلوم عملیات پشتیبانی سایت را انجام دهند. ولی این مطلب خوشایند نیروهای کار نیست زیرا پشتیبانی، خود یک فرایند جدا و زمانبر است. پس با مشخص کردن دامنه همکاری می توان به صورت خاص به این مورد نیز اشاره کرد.

از دیگر مواردی که جزء نکات کلیدی در قرارداد طراحی سایت هستند عبارتند از: برنامه زمانی قرارداد، حق مالکیت معنوی که طراح سایت را ملزم می کند تا با رقبای این شرکت در آینده همکاری نکند، شرایط فسخ قرارداد، ضمانت نامه های اجرایی و در پایان امضای قرارداد.

نمونه قرارداد طراحی سایت

برای اینکه قرارداد ایجاد شده بین طراح سایت و کارفرما کاملا اصولی و استاندارد باشد، می توان نمونه قرارداد طراحی سایت را از مجموعه های فعال در این زمینه دریافت کرد. این مراکز که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند، بهترین و کامل ترین نمونه های قرارداد طراحی سایت را در اختیار شما قرار می دهند. برای کسب اطلاع از بهترین نمونه قراردادها می توانید از کمک سایت طراحی سایت اصفهان استفاده کنید.