مراحل طراحی سایت به صورت حرفه ای

اولین قدم برای ورود به دنیای اینترنت، راه اندازی یک وب سایت حرفه ای است تا بتوان به صورت تخصصی در زمینه های مختلف فعالیت کرد. طراحی سایت به صورت حرفه ای کاری نیست که بتوانید به تنهایی از پس آن بر بیایید. به هر حال برای انجام هر یک از مراحل طراحی وب سایت، باید تخصص و تجربه کافی داشته باشید. حتی اگر یکی از مراحل را به درستی انجام ندهید، باید این انتظار را داشته باشید که با مشکلاتی مواجه شوید و یا حتی سایت شما به نتیجه ای که در نظر دارید، نرسد. با ما همراه باشید تا شما را با مراحل انجام پروژه طراحی سایت با جزئیات کامل آشنا کنیم تا بتوانید با خیالی راحت تر مراحل طراحی وب سایت را به صورت حرفه ای انجام دهید و یا حداقل اگر قرار است این کار را برون سپاری کنید، اطلاعات کافی و دقیق در مورد آن داشته باشید.

مراحل انجام پروژه طراحی سایت با جزئیات کامل

طراحی سایت به صورت حرفه ای برای یک کسب و کار می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. اما نکته اصلی اینجاست که برخی از مردم هیچ توجهی به اصول طراحی وب سایت ندارند و تصور می کنند با همان ابزارهای ساده می توانند وب سایت خودشان را راه اندازی نمایند.

برون سپاری طراحی وب سایت می تواند باعث شود تا وب سایت شما به صورت حرفه ای و با کمترین مشکل راه اندازی شود. اگر می خواهید یک وب سایت اصولی و تخصصی برای راه اندازی کسب و کارتان داشته باشید، حتما این کار را به دست افراد متخصص بسپارید. اما قبل از آن باید بدانید که طراحی سایت چگونه انجام می شود و مراحل ضروری آن چه مواردی هستند. با ما همراه باشید تا جزئیات مراحل انجام پروژه طراحی سایت را به شما توضیح دهیم.

  • نیازسنجی کسب و کار

اولین گام برای طراحی سایت به صورت حرفه ای، بررسی نیازهای یک کسب و کار است. زمانی یک کسب و کار می تواند به صورت حرفه ای فعالیت خودش را آغاز کند که از همان ابتدا با وب سایت های حرفه ای راه اندازی شده باشد. بنابراین، درخواست های کارفرما برای طراحی وب سایت به طور دقیق مشخص می شود، رقبا بررسی می شوند و در نهایت بر اساس شرایط موجود، یک طرح اجمالی از اهداف برای طراحی سایت های حرفه ای روی کار خواهد آمد.

  • تحلیل و بررسی محتواهای مورد نیاز

پس از اینکه نیازسنجی کسب و کار برای طراحی وب سایت انجام شد، نوبت به تحلیل و بررسی محتواهای مورد نیاز می رسد. شاید برای شما این سوال مطرح شود که محتوا چه ربطی به طراحی سایت دارد؟ اما واقعیت این است که محتوایی که باید در سایت ها ارائه شوند، می بایست به طور دقیق بررسی شوند. نوع این محتواها که شامل متن، تصویر، لوگوی تجاری و ... می باشند نیز بسیار حائز اهمیت است. این تحلیل و بررسی به افراد این امکان را می دهد تا به صورت دقیق تر مراحل طراحی وب سایت های خودشان را انجام دهند و با کمترین هزینه، به آن چیزی که مد نظر دارند برسند.

مراحل انجام پروژه طراحی سایت با جزئیات کامل

  • زدن اتود اولیه

ساخت یک طرح اولیه از سایتی که قرار است راه اندازی شود، می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. طرح گرافیکی اولیه سایت باید توسط یک متخصص در زمینه طراحی سایت زده شود. این مرحله زمانی حائز اهمیت می شود که طراحی سایت به صورت حرفه ای به همراه تایید کارفرما انجام شود. در واقع کارفرما باید تایید کند که صفحه درباره ما، نوع رنگ صفحات سایت، بلاگ، بخش تماس با ما و هر بخش دیگری در وب سایت چگونه طراحی شود.

  • طراحی قالب

مرحله بعدی به منظور طراحی سایت به صورت حرفه ای، طراحی قالب سایت است که به صورت تخصصی انجام می شود. طراحی قالب وب سایت باید بر اساس اتود و نقشه اولیه که به تایید کارفرما رسیده است، انجام شود. هر بخشی که در نقشه وب سایت مشخص شده بودند، می توانند به منظور طراحی قالب اصلی مورد استفاده قرار گیرند. رنگ و عناصر گرافیکی و بصری در این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد.

  • طراحی بخش باطنی

برای داشتن یک وب سایت حرفه ای باید کد نویسی های حرفه ای نیز برای آن طراحی شده باشند تا در نهایت بتوانیم از عملکرد آن لذت ببریم و از طرفی اجازه دهیم تا مشتریان نیز از عملکرد خوب سایت لذت ببرند. کد نویسی می تواند به صورت استاتیک و با زبان های برنامه نویسی مختلف انجام شود. هر چقدر دقت این مرحله بیشتر باشد، وب سایت به بهینه ترین حالت ممکن خودش طراحی می شود.

مراحل انجام پروژه طراحی سایت با جزئیات کامل

  • ورود اطلاعات اولیه

این مرحله از طراحی به صورت حرفه ای توسط برخی از شرکت های ارائه دهنده این خدمات انجام می شود. در واقع دیتاگذاری اولیه یک اجبار نیست؛ ولی بسیاری از شرکت ها برای شناسایی باگ های سایت این کار را انجام می دهند تا یک سایت بدون باگ و مشکل به مشتری تحویل داده شود. اگر قرار است این کار را برون سپاری کنید، حتما مطمئن شوید که شرکت این مرحله را برای شما انجام می دهد. در غیر این صورت ممکن است بعدا شاهد باگ های سیستمی نیز باشید.

  • تست وب سایت

گاهی ممکن است کار طراحی وب سایت به صورت حرفه ای انجام شده باشد، ولی به هر حال یک سری باگ ها و مشکلاتی مانند کند بودن، باز نشدن برخی از صفحات و ... وجود داشته باشند که نیاز به بازنگری دارند. به همین خاطر باید قبل از اینکه سایت به مشتری تحویل داده شود، تست وب سایت انجام شود. البته برخی از شرکت ها ترجیح می دهند که کار تست را به خود کارفرما بسپارند تا کارفرما با بررسی شرایط و جزئیات نظر قطعی خودش را اعلام کند و اگر سایت در مرحله طراحی و کدنویسی نیاز به اصلاح داشت، مراحل بعدی انجام شوند.

  • ارائه خدمات آموزش به کارفرما

هیچ فرد متخصص و با تجربه ای، کار طراحی وب سایت را با عدم آموزش به پایان نمی رساند. زمانی کارفرما می تواند با خیالی راحت از وب سایت طراحی شده برای خود استفاده کند که در مورد آن آموزش تخصصی ببیند. این کار نیز به لطف پرسنل باتجربه این مجموعه ها انجام می شود. بنابراین، آخرین مرحله برای طراحی سایت به صورت حرفه ای آموزش به کارفرما برای استفاده از وب سایت طراحی شده است.

مراحل انجام پروژه طراحی سایت با جزئیات کامل

رودمپ طراحی سایت

رودمپ یا نقشه راه برای طراحی سایت بر اساس نوع هدف شما انجام می شود. در اولین گام می بایست بدانید که با چه هدفی قصد طراحی وب سایت را دارید و برای این کار نیز چه مهارت هایی را آموزش دیده اید؟ مهارت های زیادی برای طراحی وب های اینترنتی مورد نیاز می باشند که هر کدام از آن ها را قبل از ورود به هنر طراحی وب سایت باید یاد بگیرید.

پس از آن می توانید از ابزارهای مناسب مانند وردپرس استفاده کنید. یادگیری فتوشاپ، اصول سئو، محتوانویسی و ... همگی به شما کمک می کنند تا بتوانید یک سایت تخصصی، اصولی و حرفه ای راه اندازی کنید. نقشه راه طراحی وب سایت با یادگیری آغاز می شود و کم کم می توانید به سمت و سوی ساخت سایت های حرفه ای و جدیدتر بروید.

 

نوشتن دیدگاه